اخبار فناوری صنعت آب و برق
  
 تازه ترین خبرها درباره پیشرفت های علمی - فنی٬ پژوهش ها٬همایش ها و ... انرژی و صنعت آب و برق
 
آرشیو
موضوع بندی
 
چهارشنبه 24 آبان‌ماه سال 1385
بررسی نقش فناوری‌های نوین در تولید آب شیرین
طی 5 سال آینده روزانه 126هزار مترمکعب آب از فناوری آب‌شیرین‌سازها در آب شرب مورد بهره‌برداری قرار خواهد گرفت.

مهرداد منطقیان- دبیر علمی همایش فناوری‌های نوین در آب‌شیرین‌سازها- با اعلام این مطلب به همشهری گفت: روزانه 427هزار مترمکعب آب شیرین در ایران تولید می‌شود که این میزان، در حدود 2درصد کل ظرفیت آب شیرین در خاورمیانه است.

وی افزود: در حال حاضر حدود 1/5درصد از تکنولوژی آب‌شیرین‌سازها در حوزه خلیج‌فارس مورد استفاده قرار می‌گیرد که عربستان سعودی از 40درصد این تکنولوژی استفاده می‌کند.

دبیر عملی همایش فناوری‌های نوین در آب‌شیرین‌ساز اظهار داشت: در حال حاضر آب شیرین لیتری 7ریال در اختیار مصرف‌کننده قرار می‌گیرد که با استفاده از این تکنولوژی به 8 استان محروم کشور که نیاز به آب شیرین دارند می‌توان خدمت‌رسانی کرد.

وی افزود: موضوع شیرین‌کردن آب در مناطق مرکزی و شرقی یا مناطق جنوبی کشور، امری کاملاً اقتصادی است و نگرش‌هایی که تاکنون مانع از رشد این صنعت در ایران شده کاملاً به ابعاد سرمایه‌گذاری‌ها و بررسی امکان بازدهی آن سرمایه‌ها مرتبط بوده است.

همایش فناوری‌های نوین در آب‌شیرکن‌ها با هدف بحث و تبادل‌نظر در زمینه روش‌های شیرین‌کردن آب، آشنایی با تجهیزات و تاسیسات آب‌شیرین‌سازها طی روزهای 28 و 29 آبان جاری توسط پژوهشکده مهندسی آب دانشگاه تربیت مدرس در نیروگاه طرشت تهران برگزار می‌شود.


برای عضویت در خبرنامه این وبلاگ نام کاربری خود در سیستم بلاگ اسکای را وارد کنید
نام کاربری
 
تعداد بازدیدکنندگان : 325846


Powered by BlogSky.com

عناوین آخرین یادداشت ها