X
تبلیغات
رایتل
اخبار فناوری صنعت آب و برق
  
 تازه ترین خبرها درباره پیشرفت های علمی - فنی٬ پژوهش ها٬همایش ها و ... انرژی و صنعت آب و برق
 
آرشیو
موضوع بندی
 
یکشنبه 12 آذر‌ماه سال 1385
وجود ظرفیت مناسب برای جذب نخبگان در بخش آب
با در نظر گرفتن اختصاص 20 درصد بودجه عمرانی به بخش آب و وجود 380 طرح ملی و 500 طرح استانی ،‌ظرفیت بسیار بزرگی برای جذب نخبگان در این بخش وجود دارد.
به گزارش خبرنگار سایت خبری وزارت نیرو، معاون وزیر نیرو در امور آب و فاضلاب با بیان این مطلب در همایش تجلیل از نخبگان آزمون سراسری سال 85 به ارائه آماری در خصوص وضعیت آب در دنیا پرداخت و گفت: بیش از یک میلیارد و 200 میلیون نفر از جمعیت دنیا از دسترسی به آب بهداشتی سالم و بیش از دو میلیارد نفر از دسترسی به سیستم بهداشتی دفع فاضلاب محروم هستند.
وی افزود: سالانه بین دو تا سه میلیون نفر در اثر بیماری های مربوط به آب جان خود را از دست می دهند.
دکتر زرگر با بیان اینکه هر سال رهبران دنیا به منظور بحث و تبادل نظر در مورد آب دور هم جمع می شوند، تاکید کرد: آب به یک مقوله بین المللی تبدیل شده است.
وی از ایرانی ها به عنوان اولین تمدنی که به مقوله آب پرداخته و سازه های آبی زیادی به جا گذاشته اند،‌ نام برد و گفت: چغازنبیل با 5 هزار سال، سد داریوش با دو هزار سال، قنات ها به عنوان یک اختراع و ابداع ایرانی با بیش از دو هزار سال قدمت و سد کبار در قم به عنوان قدیمی ترین سد قوسی دنیا از جمله این سازه ها هستند.
معاون وزیر نیرو همچنین با بیان اینکه 70 درصد شبکه های آبیاری و زهکشی دنیا در قاره آسیا قرار دارد، از برگزاری چهارمین اجلاس آبیاری و زهکشی در بخش آسیا به ریاست وی در تهران خبر داد.
وی از نخبگان دعوت کرد در وظایف و کارهای عظیمی که در بخش آب انجام می شود ،‌ همکاری و مشارکت کنند.

برای عضویت در خبرنامه این وبلاگ نام کاربری خود در سیستم بلاگ اسکای را وارد کنید
نام کاربری
 
تعداد بازدیدکنندگان : 325582


Powered by BlogSky.com

عناوین آخرین یادداشت ها