X
تبلیغات
رایتل
اخبار فناوری صنعت آب و برق
  
 تازه ترین خبرها درباره پیشرفت های علمی - فنی٬ پژوهش ها٬همایش ها و ... انرژی و صنعت آب و برق
 
آرشیو
موضوع بندی
 
پنج‌شنبه 14 دی‌ماه سال 1385
اتصال شبکه برق کشور به اروپا در دست مذاکره است
اتصال به شبکه برق اروپا هزینه‌های سنگینی به همراه دارد و به همین دلیل باید در داخل کشور شبکه‌های برق را تقویت کنیم. همچنین برقراری تعاملات با کشورهای دیگر ازضروریات تحقق این امر است.
مسعود حجت، مدیر عامل شرکت مدیریت شبکه برق ایران، در گفت‌وگو با خبرنگار انرژی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) با بیان این مطلب افزود: اتصال به شبکه برق اروپا از دو طریق ترکیه و روسیه امکان‌پذیر است و در واقع از سمت روسیه این کار را می‌توان از جمهوری آذربایجان و گرجستان با واسطه قراردادن ارمنستان انجام داد.
وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر تمام این موارد در دست بررسی و مذاکره است و اقدامات لازم در آینده اجرا خواهند شد.
محمد بهزاد، مدیرعامل سازمان توسعه برق نیز، در این باره به ایسنا گفت: هم اکنون با کشورهای همسایه تبادل انرژی داریم، ولی طبق برنامه‌ریزی‌ها قصد داریم این ارتباط را با اروپا نیز برقرار کنیم.
او با اشاره به آمادگی دو خط برای انجام این کار تصریح کرد: یکی از این خطوط از مرز سرخس است که امسال آماده می‌شود و البته کشور ترکمنستان نیز در خاک خود باید اقدامات لازم را انجام دهد تا شرایط انتقال انرژی بیشتر فراهم شود.
وی ادامه داد: یک خط دیگر نیز از تقی دیزج اردبیل به جمهوری آذربایجان کشیده می‌شود که امیدواریم تا پیش از پایان سال جاری آماده ‌شود و کشور مقابل نیز این آمادگی را در مرز خود فراهم کند.
مدیرعامل سازمان توسعه برق، همچنین از راه‌اندازی یک سری خطوط جدید برای ارتباط با روسیه خبر داد و اذعان کرد: این خطوط جدید بین خوی، اهر و جلفا، در حال آماده شدن هستند که تا حدود سه سال آینده به اتمام می‌رسند و در نتیجه با روسیه نیز ارتباط الکتریکی برقرار خواهیم کرد.
 

برای عضویت در خبرنامه این وبلاگ نام کاربری خود در سیستم بلاگ اسکای را وارد کنید
نام کاربری
 
تعداد بازدیدکنندگان : 325482


Powered by BlogSky.com

عناوین آخرین یادداشت ها