X
تبلیغات
رایتل
اخبار فناوری صنعت آب و برق
  
 تازه ترین خبرها درباره پیشرفت های علمی - فنی٬ پژوهش ها٬همایش ها و ... انرژی و صنعت آب و برق
 
آرشیو
موضوع بندی
 
شنبه 30 دی‌ماه سال 1385
مرکز تحقیقاتی مهندسی آب: دانشگاه و سازمان آب و برق خوزستان

مدیر دفتر ارتباط با صنعت دانشگاه شهید چمران اهواز گفت: با توجه به اینکه استان خوزستان 30 درصد کل حجم آبهای کشور را در خود دارد، ایجاد مرکز تحقیقات مهندسی آب بسیار ضروری است.

دکتر ابراهیم حاجی‌دولو در گفت‌وگو با خبرنگار علمی ـ پژوهشی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) ـ منطقه خوزستان ـ اظهار داشت: در حال حاضر برای ایجاد چنین مرکزی با مسئولان سازمان آب و برق در حال مذاکره هستیم تا بتوانیم این مرکز را به صورت مشترک در دانشگاه پایه‌گذاری کنیم.

وی افزود: با توجه به اینکه دانشگاه شهید چمران اهواز دارای کادر مهندسی قوی است، احساس می‌شود که راه‌اندازی این مرکز در بحث کارشناسی آب و رفع مشکلات آب استان می‌تواند نقش بسیار موثر و تاثیرگذاری داشته باشد.

مدیر دفتر ارتباط با صنعت دانشگاه شهید چمران با بیان اینکه استفاده بهینه‌ای از اساتید صورت نمی‌گیرد، توضیح داد: یکی از مشکلاتی که در استان داریم، از پتانسیل اساتید موجود استفاده نمی‌شود. بنابراین با راه‌اندازی این مرکز بستر قانونی برای اساتید ایجاد می‌شود تا آنها هم بتوانند به صورت قانونی فعالیت خود را انجام دهند.

حاجی‌دولو درباره اهمیت همکاری صنایع با دانشگاه گفت: اساتید با درگیرشدن در مسائل و مشکلات جامعه، می‌توانند مشکلات را شناسایی کرده و از طریق انجام پروژه‌های تحقیقاتی آنها را رفع کنند.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر ایجاد مرکز تحقیقات مهندسی آب در مرحله بررسی است که در صورت نوشتن تفاهم‌نامه، این مرکز در دانشکده مهندسی آب دانشگاه شهید چمران اهواز ایجاد می‌شود.


برای عضویت در خبرنامه این وبلاگ نام کاربری خود در سیستم بلاگ اسکای را وارد کنید
نام کاربری
 
تعداد بازدیدکنندگان : 325742


Powered by BlogSky.com

عناوین آخرین یادداشت ها