اخبار فناوری صنعت آب و برق
  
 تازه ترین خبرها درباره پیشرفت های علمی - فنی٬ پژوهش ها٬همایش ها و ... انرژی و صنعت آب و برق
 
آرشیو
موضوع بندی
 
جمعه 11 اسفند‌ماه سال 1385
ایران ظرفیتهای زیادی دارد که بتدریج آن را به فعلیت می‌ رساند

به گزارش خبرگزاری جمهوری اسلامی٬ وزیر نیرو گفت: جمهوری اسلامی ایران دارای ظرفیتهای زیادی است که بتدریج و با کمک استعدادهای جوان خود آنها را یکی پس از دیگری به فعلیت می‌رساند.
مهندس "پرویز فتاح " روز پنجشنبه در جمع اهالی روستای "فردو" از بخش کهک قم ضمن بزرگداشت یاد شهدا و ایثارگران این روستا، گفت : نظام جمهوری اسلامی بی شک به‌ تمام اهداف خود که همانا خدمتگذاری به مردم شریف است،خواهد رسید.

وی که برای افتتاح چند پروژه آبرسانی از جمله طرح‌آبرسانی از چشمه‌ سارهای "چمن پیمال" به این روستای به استان قم سفر کرده است، افزود: این انقلاب عظیم بزرگتر از آن است که مسایل اقتصادی و محاصره آن را به شکست بکشاند.

وی گفت : تمام دولتمردان و مسوولان خدمتگذاران مردم هستند و در این راه از هیچ کوششی فروگذار نمی‌کنند.

وی گفت: دولت احمدی‌نژاد هم قولی نمی‌دهد مگر آنرا بتواند عملی سازد لذا در آینده خواهید دید که پروژه عظیم آبرسانی به قم انجام خواهد شد و مشکل همیشگی این شهر حل می‌گردد.

فتاح توجه به کیفیت آب و پروژه‌های اجرا شده در این بخش را مهمتر از گستردگی و وسعت این پروژه‌ها دانست و افزود: نیاز اساسی هر ملت و یکی از پایه‌های مهم توسعه کشورها ، ارایه خدمات در بخش آب و فاضلاب است.

وزیر نیرو با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری بر تسریع در روند اجرای اصل ‪ ۴۴‬قانون اساسی گفت: در راستای طرح واگذاری نیروگاهها به بخش خصوصی ، برخی نیروگاههای این وزارتخانه به این بخش واگذار می‌شود.

"عباس محتاج" استاندار قم نیز در این مراسم گفت : ‪ ۸۰‬روستای استان به کم آبی همیشگی دچار است و لازم است فکری اساسی برای آن اندیشیده شود.

وی گفت : برای اجرای آبرسانی به این روستاها ‪ ۲۵۰‬میلیارد ریال اعتبار مورد نیاز است که وزارت نیرو باید در این راستا کمک کند.

در ادامه این جلسه نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی‌ از تصویب افزایش قیمت حق انشعاب آب در شورای عالی اقتصاد و تک نرخی شدن آن انتقاد کرد و گفت: این مصوبه باعث شده تا قشر محروم جامعه متضرر شوند و به همین دلیل وزارت نیرو باید این مساله را پیگیری نماید.

"علی بنایی"در ادامه بر اجرایی شدن سیاست های اصل ‪ ۴۴‬و فراهم شدن زمینه فعالیت بخش خصوصی در بخش گاز و برق تاکید کرد.

روستای "فردو"در منطقه کوهستانی جنوب استان قم و در بخش کهک قرار دارد.

این روستا به نسبت جمعیت خود بیشترین شهید را تقدیم انقلاب اسلامی کرده است.


برای عضویت در خبرنامه این وبلاگ نام کاربری خود در سیستم بلاگ اسکای را وارد کنید
نام کاربری
 
تعداد بازدیدکنندگان : 326182


Powered by BlogSky.com

عناوین آخرین یادداشت ها