اخبار فناوری صنعت آب و برق
  
 تازه ترین خبرها درباره پیشرفت های علمی - فنی٬ پژوهش ها٬همایش ها و ... انرژی و صنعت آب و برق
 
آرشیو
موضوع بندی
 
جمعه 28 اردیبهشت‌ماه سال 1386
تجلیل یونسکو از خدمات پژوهشی پروفسور آهنگ کوثر

آهنگ کوثر یکی از اساتید همکار مجتمع عالی آموزشی و پژوهشی فارس است که نظرات بسیار با ارزشی در زمینه مزایا و معایب سدها و آبهای زیرزمینی در ایران ارائه کرده است. خبر زیر از سایت آبانگاه نقل شده است. سایت یاد شده٬ سایت دانشجویی مهندسی آب که مطالب آن تحت نظارت هیات علمی گروه مهندسی آب دانشگاه فردوسی مشهد تهیه می شود.

سازمان فرهنگی، هنری سازمان ملل متحد(یونسکو) از خدمات پژوهشی سید آهنگ کوثر- پژوهشگر و محقق برجسته ‌استان فارس - برای فعالیت درزمینه‌های آبخوان داری تجلیل کرد.

به گزارش دریافتی روز پنجشنبه روابط عمومی استانداری فارس، مدیر برنامه انسان و محیط زیست ‪ MAB‬یونسکو که در طرح‌های عظیم‌آبخوان داری در هفت کشور خشک و نیمه خشک جهان فعالیت دارد از خدمات سید آهنگ کوثر تجلیل کرد.

سید آهنگ کوثر پژوهشگر و محقق برجسته استان فارس با اجرای طرح ‌آبخوان داری کوثر در منطقه گره بایگان فسا بیابانهای خشک و بی‌حاصل این منطقه را به جنگلی سرسبز تبدیل کرده است.

توماس شاف ( ‪ (Thomas Schaaf‬مدیر بخش انسان و محیط زیست یونسکو در نامه‌ای خطاب به سید آهنگ کوثر اظهار داشت: پروفسور کوثر عالی‌ترین خدمات علمی را به کشور و تمام مناطق خشک دنیا انجام داده است.

درادامه این نامه آمده است: دانش فنی و تجارب ارزنده شما در زمینه مهار سیل و تغذیه آبخوان‌ها سهم قابل ملاحظه‌ای در پیشرفت علم و دانش در مقوله آبخوان داری در مناطق خشک داشته است.

در این نامه آمده است که از تجربیات سید آهنگ کوثر در زمینه مدیریت منابع آب و تجارب وی در زمینه آبخوان داری در همایش‌های علمی استفاده شده است.

منطقه گره بایگان در شهرستان فسا و در فاصله ‪ ۲۰۰‬کیلومتری جنوب شرق شیراز در استان فارس قرار دارد و پس از احیای این منطقه توسط سید آهنگ کوثربه عنوان یک مدل موفق دربخش احیا و آبخوان داری کانون توجه پژوهشگران و محققان کشور قرار دارد.


برای عضویت در خبرنامه این وبلاگ نام کاربری خود در سیستم بلاگ اسکای را وارد کنید
نام کاربری
 
تعداد بازدیدکنندگان : 326182


Powered by BlogSky.com

عناوین آخرین یادداشت ها