اخبار فناوری صنعت آب و برق
  
 تازه ترین خبرها درباره پیشرفت های علمی - فنی٬ پژوهش ها٬همایش ها و ... انرژی و صنعت آب و برق
 
آرشیو
موضوع بندی
 
جمعه 18 خرداد‌ماه سال 1386
آسیب دیدن تاسیسات برق در اثر توفان گونو

توفان گونو که از ۶۰ سال پیش تا کنون بی سابقه بوده است٬ با سرعتی که گاه به ۲۵۰ کیلومتر هم می رسد٬ مناطقی از ایران نظیر چابهار٬ بندرجاسک٬ بندرعباس و حتی جنوب و جنوب شرقی استان فارس را درنوردیده است و مناطقی همچون جزیره کیش را تهدید می کند. طبق پیش بینی های صورت گرفته٬ این توفان تا روز یکشنبه ادامه خواهد داشت. حبرگزاری جمهوری اسلامی در اخبار مختلف خود در این زمینه٬ به خسارات وارده به خطوط انتقال برق نیز اشاره کرد.

ایرنا در خبری می گوید: "طوفان یاد شده در مدت ‪ ۲۵‬دقیقه موجب قطع برخی درختان، وقوع چندین مورد آتش‌سوزی و صدمه به ترانسفورماتورهای برق و آب‌گرفتگی معابر وقطع برق تمامی نقاط شهر شد. " و از قول مدیرکل مناطق محروم وحوادث غیرمترقبه استانداری هرمزگان اضافه می کند: "طوفان گونو در شهر جاسک آبگرفتگی حدود ‪ ۴۰‬منزل مسکونی و قطع برق و آبگرفتگی معابر را موجب شده‌است."

این خبر را نیز به نقل از ایرنا بخوانیم:

"شرکت توانیر اعلام کرد: بخش عمده‌ای از شبکه توزیع برق در مناطق چابهار و کنارک که به دنبال وقوع توفان و سیل دچار آسیب و خسارت شده بود، برطرف شد.

به گزارش روز چهارشنبه روابط عمومی و امور بین‌الملل شرکت توانیر، در پی وقوع توفان سنگین و بارندگی شدید در مناطق چابهار و کنارک بخش قابل توجهی از شبکه توزیع برق این مناطق دچار آسیب و خسارت شد.

براساس این گزارش، با وجود تغییرات جوی در مناطق چابهار و کنارک و وزش توفان و جاری شدن سیل و مشکلات ناشی از آن برای بازدید و بازسازی خطوط آسیب دیده برق، همکاران برق منطقه‌ای سیستان و بلوچستان با آمادگی کامل بخش عمده این خسارات را برطرف کردند.

شرکت توانیر در اطلاعیه خود تصریح کرد که همکاران برق منطقه‌ای سیستان و بلوچستان برای بازسازی موارد آسیب دیده باقیمانده ناشی از وقوع توفان و سیل، در حال فعالیت هستند."


برای عضویت در خبرنامه این وبلاگ نام کاربری خود در سیستم بلاگ اسکای را وارد کنید
نام کاربری
 
تعداد بازدیدکنندگان : 326182


Powered by BlogSky.com

عناوین آخرین یادداشت ها