اخبار فناوری صنعت آب و برق
  
 تازه ترین خبرها درباره پیشرفت های علمی - فنی٬ پژوهش ها٬همایش ها و ... انرژی و صنعت آب و برق
 
آرشیو
موضوع بندی
 
جمعه 20 بهمن‌ماه سال 1385
نیروی ضربتUNICEF برای ارایه آب سالم به کودکان جهان واردعمل میشود

عکس: UNICEFنیروی ضربت جهانی UNICEF با هدف ارائه آب سالم و بهداشتی به تمام کودکان جهان وارد عمل می‌شود. هدف از اجرای این برنامه جهانی این است که تمام کودکان در سراسر جهان به آب سالم و بهداشتی دسترسی پیدا کنند.
بر اساس آمار UNICEF بیش از ۴۰۰ میلیون کودک در جهان بدون امکان دسترسی به منابع آب شرب سالم زندگی می‌کنند.
شرکت‌کنندگان در اولین نشست کاری این گروه ضربت جهانی شامل مقامات دولتی از کشورهای مالدیو، چین، انگلیس، اوگاندا، ویتنام، ایالات متحده، ژاپن و نیز نمایندگانی از بخش‌های خصوصی، سازمان‌های غیردولتی و آژانس‌های سازمان ملل بوده‌اند.

در همین رابطه هیات‌های نمایندگی جوانان از کشورهای هند و نیجریه در مقر UNICEF برای کمک به آغاز این برنامه جهانی حضور پیدا کردند. این نیروی ضربت متشکل از متخصصان در حوزه‌های بهداشتی و آموزشی و نیز هیات‌های نمایندگی جوانان است.

طبق گزارش UNICEF آب ناسالم و غیر بهداشتی و فقدان تجهیزات بهداشتی پایه و ابتدایی سالانه موجب مرگ بیش از ۵/۱ میلیون کودک زیر ۵ سال در اثر ابتلاء به بیماری اسهال می‌شود.
همچنین صدها میلیون کودک دیگر نیز مبتلاء به بیماری‌های ناشی از آب آلوده می‌شوند که توانایی‌های آنها را به ویژه در امر یادگیری تضعیف می‌کند.

در حال حاضر هنوز حدود ۴۵۰ میلیون کودک و نوجوان زیر ۱۸ سال به منابع آب تصفیه شده دسترسی ندارند و بیش از ۹۸۰ میلیون کودک از بهداشت مطلوب محرومند.

در این گزارش آمده است که دستیابی به یکی از اهداف توسعه هزاره (شامل کاهش ۵۰ درصدی افرادی که از آب سالم و بهداشتی قابل شرب و بهداشت مطلوب محروم هستند تا سال ۲۰۱۵) به فراهم آوردن دسترسی بهتر به آب سالم برای کودکان بستگی دارد.

برای کمک به دولت‌ها در جهت نیل به این هدف، یونیسف بر روی نواحی روستایی که اکثریت مردم این مناطق به نیازهای ضروری زندگی دسترسی ندارند، متمرکز شده است.

منبع: ایسنا

نقل از اخبار سازمانهای غیردولتی ایران


برای عضویت در خبرنامه این وبلاگ نام کاربری خود در سیستم بلاگ اسکای را وارد کنید
نام کاربری
 
تعداد بازدیدکنندگان : 326182


Powered by BlogSky.com

عناوین آخرین یادداشت ها